הטיפים של הדר ברוקנשטיין: 4 בדיקות לפני שקונים קרקע חקלאית

רכישת קרקע חקלאית להשקעה יכולה להיות החלטה טובה ורווחית מאוד, אבל כדי למקסם את ההשקעה ולהבטיח את עליית המחיר שלה במהירות – אשת הנדל”ן הדר ברוקנשטיין קוראת לכם להקפיד על כמה כללים פשוטים כדי למקסם את הרווחים מהעסקה במהירות האפשרית. 

האם מדובר בקרקע פרטית

אדמות פרטיות הן הרבה יותר מבוקשות מאדמות מינהל, ולכן השווי שלהן נשמר ברמה גבוהה יחסית לאדמות מינהל. 

האם יש תכנית שחלה על הקרקע

גם קרקעות חקלאיות שעדיין לא הפכו רשמית לקרקעות למגורים יכולות להיות חלק מתכניות עתידיות. תכניות כאלה מגבירות את הסיכויים לשינוי הייעוד של הקרקעות. 

מי מקדם את התכנית על הקרקע

פעמים רבות מי שמקדם את תכניות הבנייה בקרקע המדוברת הוא יזם פרטי. עם זאת,ישנם מקרים שבהם המדינה נכנסת לנעלי היזם, ומקדמת תכניות שיבטיחו את שינוי הייעוד של הקרקעות החקלאיות. תמיד כדאי למצוא קרקעות שהמדינה מקדמת, מכיוון שהמדינה נחשבת ליזם חזק שיישאר עד סיום התכנית, והיא יכולה לקדם במהירות את שינוי הייעוד. 

מה ייעוד הקרקע בתמא 35

תוכנית מתאר ארצית 35 נועדה להגדיר את מדיניות התכנון ופריסת היישובים עד שנת 2020. מטרות התוכנית, שנקראת גם “תוכנית המתאר הארצית המשולבת לבניה, לפיתוח ולשימור”, הן לתת מענה לצורכי הבנייה והפיתוח של המדינה תוך שמירה על השטחים הפתוחים ועל עתודות הקרקע לדורות הבאים. בתמא ניתן לראות אם מדובר בקרקע ירוקה לשימור, קרקע מטרופולינית, או קרקע צהובה לפיתוח עירוני ולבנייה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *