קרקעות חקלאיות: כך הופכים השקעה בנדל”ן למשתלמת יותר

רבים מחפשים היום אפשרויות השקעה שונות. כיום, בייחוד כאשר בנק ישראל לא מעלה את הריבית זמן כה ארוך, המשקיעים השונים פונים לתחום הנדל”ן. זאת, מתוך שאיפה למקסם את ההשקעה שלהם ולהגיע לרווחים הגבוהים ביותר בזמן הקצר ביותר, תוך אי התפשרות על הביטחון של ההשקעה. 

אפשרויות ההשקעה בנדל”ן מגוונות. יש מי שירכוש דירה שכבר מוכנה ויש מי שירכוש דירה מקבלן כאשר היא עדיין נמצאת בשלבי התכנון והבנייה השונים. בנוסף, יש את מי שיהיה מוכן לחכות מעט יותר זמן כדי להגיע להשקעה רווחית הרבה יותר. 

רבים מהמשקיעים מהסוג השלישי שתואר כאן פונים להשקעה בקרקעות חקלאיות, למרות שהן עדיין לא אושרו לבנייה. 

השקעה בקרקעות חקלאיות – לא הימור

בניגוד למה שרבים בציבור חושבים, השקעה בקרקעות חקלאיות יכולה להיות השקעה בטוחה. נכון, המשקיעים ייאלצו להמתין זמן ארוך יותר עד שיוכלו לממש את ההשקעה, אך ברגע שיעשו זאת, הרווח שלהם יהיה הרבה יותר גדול מאשר ההשקעות האחרות. 

אם זאת, כדי לוודא שאתם לא שמים את כספכם על קרן הצבי, יש לעשות זאת בחוכמה, ולהבין מה צופן העתיד לאותה קרקע מבוקשת. כדי שתוכלו לממש את ההשקעה שלכם ולהרוויח אחוזים רבים, עליכם לוודא שהקרקע צפויה לשנות את יעודה ולהפוך לקרקע לבניה. 

שינוי יעוד של קרקע חקלאית טומן בחובו רווח של עשרות אחוזים, דבר שהופך את ההשקעה למשתלמת ביותר. 

מדוע קרקעות חקלאיות זוכות לשינוי ייעוד?

הסיבה לכך נעוצה בנתונים הדמוגרפיים והגיאוגרפיים של ישראל. מצד אחד, הביקוש לנדל”ן רק עולה. שיעור הילודה בישראל הוא בין הגבוהים בעולם המערבי, וקצב גידול האוכלוסין בהתאם. משמעות הדבר היא שהביקוש לפתרונות דיור רק הולך ועולה. 

מנגד, כאשר בוחנים את ההיבטים הגיאוגרפיים של ישראל, ניתן להבחין במהירות שהצפיפות כאן יחסית גבוהה. שטח המדינה קטן יחסית וצפיפות האוכלוסין כאן היא בין הגבוהות בעולם המערבי. יחד עם זאת, אין צפי לגידול בשטח המדינה בעתיד הנראה לעין. 

לפני שאתם מחליטים להשקיע בנדל”ן, ובייחוד בקרקעות חקלאיות, וודאו שאתם נעזרים באנשי מקצוע שיכולים לוודא שהקרקע עתידה לשנות את יעודה, כדי להבטיח תשואה גבוהה על ההשקעה שלכם.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *